Kocovina dokáže být nepříjemným a nevítaným společníkem. Pokud je pro Vás kocovina strašákem a nechcete ji zažívat, máme postup, jak ji můžete eliminovat. Tento postup pomůže všem bez rozdílů. Nevěřte zázračným postupům, které jsou nabízeny všude okolo. S již probíhající kocovinou Vám nepomůže nic. Tu si musíte prožít. Kocovině musíte předcházet. Naše rada nebude znít: „Nepijte nadměrně alkohol!“, i když právě to je jeden z klíčů. Naše rada zní: Když piješ alkohol, pij i vodu! Je to jediný funkční tip.
Kocovina a jak na ni?
Popravdě, většinu tipů, které jsou často uváděny na internetu či v médiích, jsem vyzkoušel. Nic opakovaně a dlouhodobě nefunguje. Ano, někdy se stane, že Vám něco uleví, ale nelze to paušálně říct pro každý typ kocoviny. Jednou Vám to pomůže a podruhé ne. Nezkoušel jsem nesmysly a různé preparáty, které je možné zakoupit v lékárnách. Zdá se mi, že je nesmyslné konzumovat alkohol a pak si na to dávat prášky, ať už v jakékoliv formě. Může to mít neblahé účinky na lidský organismus. Nevěřím tomu, že to může být pouze prospěšné. S něčím Vám to pomůže a někdy zase ublíží.
Jediný funkční tip – kocovina
Kocovina je reakce těla na něco, co se mu nelíbilo, popř. nelíbí. Je to stav, který následuje. Není tedy možné tento stav zastavit/utnout/omezit. Jediné, co s tím můžete dělat, je tomu předcházet. Delší dobu se snažím sledovat, co tělu nejvíce vadí. Nenechávám se zviklat všemi radami, které kolují kolem nás. Jen sám hledám odpovědi na otázky. Vysledoval jsem, že jakýkoliv alkohol a to v jakémkoliv množství odvodňuje. Samozřejmě, že když si dáte skleničku piva, možná to ani nepoznáte. Když je těch skleniček víc, tím více je tělo dehydratované.
Voda je klíčem | dehydratace | kocovina
Tělo je z velké části složeno z vody. Voda je tedy pro tělo velmi důležitá. Pokud vodu vlivem větší konzumace alkoholu ztratíte – musíte ji zase nabrat. Teprve poté začne tělo fungovat tak, jak má. Pokud někdo tvrdí, že alkohol nedehydratuje – nevěřte tomu – je to nesmysl. Proč si myslíte, že máte sucho v ústech po alkoholu? Nedostatek vody v organismu vyvolá mnoho nežádoucích účinků – bolest hlavy, žaludku, ovlivňuje krevní oběh, bolest žil/cév, těla, horší motorika, nesoustředěnost, nevyrovnanost, suchá kůže, atd. Ale držme se té hlavní příčiny nevyrovnanosti v těle. Hlavní příčinou je nedostatek vody. Vše ostatní je většinou jen následek. Samozřejmě tomu může napomáhat i nedostatečný spánek nebo větší namožení – to vše to jen umocňuje. S dehydratací Vám nepomůže nic, pokud Vás již kocovina navštívila. Pokud ale víte, že Vás čeká nějaké to povyražení, můžete tomuto stavu jménem „kocovina“ předejít. Jak na to? Vyzkoušejte Pivodu nebo Vínodu.
Pivoda | Vínoda
Když si objednáte v hospodě nebo v restauraci Pivo, nezapomeňte si k němu objednat i vodu. Proto jsem vymyslel takovou pěknou českou slovní přesmyčku – Pivoda. Kdyby tento název zlidověl – bylo by to fajn 🙂
Co je ve slově Pivoda skryto? Pivo + voda. Navíc v tomto krásném slově můžete objevovat i to takový lehký příkaz na to, abyste pili vodu [pij vodu] – pivoda!
A druhá slovní přesmyčka je slovo Vínoda. Zde je již tak trochu zvykem si buď víno ředit vodou, tj. objednávat si střik a nebo objednat si víno + vodu. V dalším vymyšleném slově „Vínoda“ je obsaženo jak víno, tak V + oda.
Jsou to takové vtipné slovní přesmyčky, ale myslím si, že přesně jedním slovem popisují, co si chcete objednat. Navíc budete předcházet nepříjemné kocovině. Pokud poctivě vyzkoušíte, uvidíte sami, že tento postup funguje – jako jediný.
S alkoholem vždy objednej i vodu (nejlépe hned při 1. objednávce)
Pokud budete pít jakýkoliv alkohol, doporučuji objednat si společně s alkoholem i vodu. Když to uděláte hned na začátku při prvním objednání v restauraci či hospodě, budete mít vodu neustále před očima u sebe na stole. Pak jednoduše nezapomenete! Zvyšujete tím pravděpodobnost toho, že nezapomenete celý večer pít i vodu. Ideální je voda z kohoutku bez jakýchkoliv dochucení či bublinek. Myslím si, že voda z kohoutku s citrónem je dobrá kombinace. Citrón Vám pomůže s tím, aby byl žaludek více v klidu, trochu promastí, vyčistí, působí v těle zásaditě, může pomoci s pálením žáhy a podobnými neduhy, se kterými se můžete na nějaké akci setkat.
Nechte si to třeba i přinést ve džbáně a dolívejte si sami. Pokud objednání necháte až někdy na později – už si nemusíte vzpomenout.
Nemusí se zákonitě jednat o pivo nebo víno. Někdo dá přednost tvrdému alkoholu jako je např. vodka, slivovice, whiskey atp. Pokud přitom budete myslet ještě na pití vody a to průběžně, nikoliv jen jednorázově, máte zaručené, že další den Vám bude lépe.
Oslavujte život a vše, co Vás k oslavě přiměje, a ať Vás díky našemu postupu kocovina nenavštěvuje! Dobrou žízeň, ale vždy s mírou!
Upozornění:
Toto není článek, který podporuje pití alkoholu. Jen si uvědomujeme, že jsme Češi. Alkohol je na každém rohu. Napadlo nás, že bychom Vás mohli navést správným směrem, jak nepříjemnému stavu „kocovina“ přecházet. Tento vlastní průzkum a testování jsem zkoušel více jak 20 let. Není to opět nic erudovaného, ale vím, že je to jediná cesta, která funguje. Tím nesnižuji moravské promazání žaludku, kdy se před nějakou akcí Moraváci promastí konzumací např. slaniny, či jakékoliv mastné uzeniny, apod. Voda je mi ale blíže. Věřím tomu, že voda má větší léčebné účinky, než si dokážeme přiznat.
Mohlo by Vás zajímat
Jak si nechat načepovat pivo? 5 druhů >>
Další články z kategorie Jídlo | Pití:
Seznam jídel | Co budu dnes vařit? | Pomocník
Cukr a jeho druhy | 4 Hrubosti | Tipy pro vaření a pečení
Domácí vaječný likér | Vaječňák | Rodinný recept | Udělej si sám | Pití
Pšenično žitný chléb z domácí pekárny | Pečivo | Domácí chléb | Jídlo
Bez aspartamu a sorbitolu | Zdravé žvýkání | Pro každého | 2.díl | Zdraví