Krystal | Deodorant | Antiperspirant | Co udělat pro tělo? | Zdraví

*článek Krystal (přírodní deodorant)

Mnoho let řešíme, jaký deodorant používat. Všimli jsme si již dávno, že ty běžně dostupné a hojně marketingově podporované neprospívají našim tělům. A tak jsme se jednoho dne rozhodli, že už ty chemikálie na sebe nebudeme „patlat“. Proč si dobrovolně ucpávat potní žlázy a bránit toxinům jít z těla ven? Jen kvůli tomu, že nám to říká reklama? Našli jsme přírodní alternativu, která tělu ani přírodě neubližuje, přitom Vás 100% ochrání. 


Krystal (přírodní) | Deodorant | Antiperspirant

     Na trhu je toho hodně. Mnoho z Vás nemá čas koupit si něco jiného, než je Váš oblíbený deodorant. Ani nepřemýšlíte, jestli Vám to může škodit. Jde Vám především o to, že to funguje. Sice jste už slyšeli, že antiperspiranty nejsou zdravé, ale nevěříte tomu, a nebo to nemáte čas řešit. My se na to díváme selským rozumem. Sice jsme našli deodorant, který nás chránil proti zápachu a potu 24 hodin denně, co to ale dělalo s našimi těly? Když se nad tím trochu zamyslíte, začne Vám to dávat smysl. Klasické deo Vám sice poslouží, ale také Vám mnoho vezme/může vzít. Dejte tomu 20 minut – přečtěte si článek a udělejte si názor nebo dokonce změňte zvyk, který Vám může ubližovat. A nejen Vám, ale i Vašim dětem!


Důkaz nastartoval změnu

     Časem nás to ale několikrát napadlo. Proč jde ten deodorant tak těžko umýt z těla? I přesto, že se umyjete v podpaží několikrát za sebou, pořád cítíte, že je ten deodorant na pokožce. Slyšeli jsme, že antiperspiranty ucpávají póry, ale pořád jsme si to nechtěli přiznat. Když se nad tím ale zamyslíte hlouběji, je tomu tak. Ty chemikálie se Vás drží jako klíště – jsou zalezlé v kožních pórech a proto je těžko umyjete. To musí, ať chcete nebo ne, mít neblahý vliv na ostatní funkce Vašeho těla. Podkožní jamky mají sloužit k vylučování toxinů z těla. My použitím „klasických“ deodorantů této funkci zabraňujeme. Naše tělo nepracuje tak, jak má. Ne, řekli jsme si, v tomto už nebudeme pokračovat. Začali jsme hledat jinou alternativu.


Krystal (kamenec)

     Docela to trvalo – je tomu už více jak 10 let, ale zjistili jsme, že můžeme deodorant/antiperspirant nahradit krystalem. V dnešní době už je to téměř „známý“ pojem, ale předtím krystal znala jen hrstka lidí, kteří se „pídili“ po k tělu šetrnějších produktech. Byli jsme často za „exoty“, to se ale mění. Lidem začíná více záležet na tom, co používají za kosmetiku, co konzumují, apod. Proč krystal? Proč to vlastně máte řešit?

     Tělu při používání krystalu neškodíte, póry jsou přirozeně průchodné – tělo může pracovat tak, jak potřebuje – vylučovat toxiny z těla. Toxiny se nebudou nikde usazovat, protože se zbavíte těch ucpávadel, která jste doposud používali. Antiperspirant či nevhodný deodorat = ucpávadlo/špunt. Podkožní jamky by nás měly ochraňovat vylučováním toxinů. Pokud tomu několik let budeme těmito chemickými deodoranty a antiperspiranty zabraňovat, navíc ještě na oholená podpaží, která jsou o mnoho více zranitelná (především ženy), zaděláváme si tím na velké zdravotní problémy (rakoviny, onemocnění lymfatických cest, apod.). Většinou dojde ke zdravotním potížím a my ani nevíme, co bylo jejich původcem. Nám z toho plyne to, že se tomu budeme snažit předcházet. 


Reklama chce prodat | Není krystal jako krystal

     Jak už tomu tak bývá, co se prodává hojně, o to mají zájem firmy a různí zprostředkovatelé. V tu chvíli nastupují i ti, co klamou nakupující. Tím Vás chceme upozornit na to, že není krystal jako krystal. Některé krystaly jsou jen uměle vytvořené náhražky. My nechceme umělý krystal, chceme 100% přírodní produkt. Doporučíme Vám ten, o kterém víme, že je skutečně přírodní – žádné pohádky, žádné lži. Ale pokud budete hledat na vlastní pěst, vždy si kupujte produkt, u kterého prodejce uvádí jeho složení (ingredience). Pokud to prodejce neuvádí – často je to úmysl. Proč jinak by neuvedl u produktu jeho složení, pokud v tom není háček. Často je třeba krystal nakombinovaný s chemikáliemi. To my ale nechceme – žádné poloviční přírodní produkty. Vždy je to samozřejmě na Vaší volbě. Naše doporučení je takové, čím méně ingrediencí, tím lépe – ideálně 1 přírodní ingredience. Pak si můžete být jisti tím, co si na tělo aplikujete.


Co má krystal obsahovat, aby byl 100% přírodní?

     Krystal je přírodní kamenec, je často chemiky dle složení označován jako ammonium alum (minerální sůl), někdy také potassium alum a ještě existují jiné výrazy, ale to už bychom šli hodně do detailů. Tento text chceme zjednodušit – žádné jiné ingredience neakceptujte, nekupujte. Chcete kamenec a nic jiného – to je přírodní. 


Náš oblíbený 100% přírodní krystal z Kréty

Krystal | 100% přírodní deodorant | Zdraví
Krystal od bioaroma | Zdroj: Vlastní foto námi používaného deodorantu

Existuje krystal se 100% ochranou (z praxe)

     Přírodní krystal stahuje potní žlázy, omezuje pocení a neutralizuje zápach. Žádné zacpávání potních žláz po aplikaci neprobíhá. Našli jsem krystal, o kterém můžeme říci, že je schopen Vás celý den ochránit. Samozřejmě, že nemůžeme tvrdit, že každého a za každých podmínek. Jsou mezi námi tací, kteří mají výrazně agresivní pot a nebo dělají fyzicky náročnou práci. Já osobně mám značně agresivní pot – moje práce je spíše kancelářská, do práce cestuji, každý den strávím aspoň 1-2 hodiny na zahradě (píši zde v letních dnech – 25-30°C). Jediný deodorant, který mi vystačil na 3/4 dne za těchto přibližně stejných podmínek, byl ten, který byl super chemií „nacpaný“ antiperspirant, který škodí nejen mě, ale také přírodě.

     Původně jsem si myslel, že nic podobného, co je minimálně takto funkční, neexistuje. To jsem se ale mýlil. Existuje a přitom je to 100% přírodní. Dokonce mě ochrání přes celý den! Tu samou službu udělá i Vám.

     Nechceme tvrdit, že námi doporučovaný krystal je jediný, který funguje. Věříme tomu, že kvalitních krystalů může být více. Ten, o kterém Vám píšeme je skutečně kvalitní a 100% přírodní. Velmi lehká parfemace Vám pomůže překonat počáteční nezvyk. Když jsme zkoušeli jiné krystaly, bylo těžké zvyknout si na to, že je deodorant úplně bez aroma. Jediné, co můžete cítit, je Vaše vlastní „pižmo“.Nenechte se odradit Vaší špatnou zkušeností

     Rádi bychom vzkázali čtenářům, kteří již krystal vyzkoušeli a nebyli s jeho výkonem spokojeni – nenechte se odradit!. Sami jsme jich několik vyzkoušeli. Například krystal, který se prodává v jedné hojně rozšířené drogerii v ČR, je dle naší zkušenosti nefunkční. I když obsahuje přesně to složení, které uvádíme výše, i když se s tímto krystalem 30x pomatláte v podpaží, jednoduše Vás nechá po pár hodinách ve štychu. Chrání Vás, ale nedostatečně. Nenechte se odradit těmito „levnými atrapami“, které se pouze tváří jako kvalitní přírodní krystal. 


Výdrž vs. Cena

     Na první pohled se Vám může zdát, že je krystal drahý. Ve skutečnosti je to právě naopak. Koupením kvalitního krystalu si zaručíte, že Vám vydrží velmi dlouho, – dokonce ušetříte. Ve srovnání s klasickými antiperspiranty odhaduji, že vydrží tak 3-5x déle.  I při denním používání vydrží tuhý krystal 1 rok a více.


Aplikace a manipulace

     Krystal namočte vodou a potřete v podpaží. Po použití můžete očistit pod vodou a osušit ručníkem. Je to ale pouze na Vás. Buďte opatrní při manipulaci s krystalem – je křehčí – na zem by Vám neměl spadnout. 


Upgrade 02.09.2017

     Po delší době používání jsem zjistil, že je možné aplikovat krystal ještě o něco šetrněji. Navlhčete podpaží a potřete jej suchým krystalem. Tím nebudete krystal tolik namáčet, což bude mít za následek výraznou úsporu. Zda budete krystal omývat a následně osušovat je opět na Vás.  


Odkazy

Tuhý krystal od přírodní kosmetiky BioAroma z Kréty zde. Doporučujeme – odzkoušené dlouhodobě a funkční.
Tuhý krystal od německé přírodní kosmetiky Santé zde. Krystal ve spreji zde.
Tuhý krystal od německé přírodní kosmetiky Alva zde1 a zde2. Krystal ve spreji zde. Veškeré tuhé krystaly i krystaly ve spreji jsou bez parfemace.


Tip: Už jste slyšeli něco o zdravým žvýkání!? Jaké kupujete žvýkačky pro sebe a své děti? Myslíte, že každé žvýkačky chrání Vaše zuby? Více se dozvíte zde.


Pokud byste měli zájem o citrusový deodorant ve spreji – mohli byste vyzkoušet také švýcarskou kosmetiku WELEDA – zde


Kombinace tuhého krystalu a krystalu ve spreji nebo deodorantu ve spreji Vám zajistí celodenní ochranu před potem i nepříjemným zápachem. Mějte sprej u sebe v práci, v terénu, při sportu. Výše uvedené deodoranty jsou bez hliníku, neucpou a nepodráždí Vaši pokožku, neobsahuje škodlivou chemii či dokonce nebezpečné látky. Vhodné často pro alergiky a ekzematiky. Obsahuje buď čistě přírodní látky nebo deriváty přírodních látek či jejich kombinaci. 


* Úvodní fotografie je pouze ilustrativního charakteru.


Poslední aktualizace dne: 02.09.2017, Důvod změny: Upgrade aplikace a manipulace. 

(211)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


1) Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


2) Podpořte nás finančně  -  i 50 Kč nám pomůže dělat věci lépe

Platba kartou on-line prostřednictvím GoPay (česká) nebo Paypal.

Podpora na provoz stránek | Podpora | GoPay Podpora na provoz stránek | Podpora | PayPal

3) Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!

 Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkáníZdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) Dovolenou s bezlepkovou stravou

Dovolená s bezlepkovou stravou | Pro bezlepkáře | Pro celiaky | BLP


4) 100% přírodní deodorant - krystal (šetrné a účinné)

Krystal deo | 100% přírodní | Šetrné přesto účinné | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítě, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás